Menu
BAŞVUR

MBA MODA İŞLETMESİ

IFA PARİS MBA’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

SÜRE: 15 Aylık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris, İstanbul
FORMAT: Paris, İstanbul/Paris
DÖNEM: 12 Ekim 2020
AKTS KREDISI: 120
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €14,800
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞIMDI ARAŞTIR

"Moda İşletmesine eksiksiz 360 derece bir bakış"
TANITIM
KURS YAPISI
EĞİTİM ÜCRETİ

Miuccia Prada, 2011 podyum gösterisi sırasında, “modanın anlık bir dil” olduğunu belirtti. Bireylerin basit bir ekran aracılığıyla dolaylı iletişime sahip olduğu dev dijitalleşme çağında, kişinin stilini yaratım sürecinin bir birey olarak temsilini yansıttığına inanmak psikolojik olarak son derece güven vericidir. Bununla birlikte, tıpkı diğer diller gibi, modanın da herhangi bir okuma ve yorumlamayı daha karmaşık hale getiren sayısız nüanslara ve yönlere sahiptir.

IFA Paris Moda Yönetimi’nde MBA’in temel amacı, yüksek lisans öğrencilerini, sürekli değişim halindeki moda endüstrisini anlamak için çözüm yollarıyla donatmaktır. 2008’den bu yana verilen kurs, IFA Paris’in geleneklerinden ve kültürel özgünlüğünden tam olarak  yararlanmak için baştan aşağı yenilendi.  

Moda Yönetimi’nde MBA’in felsefesi 3 temel üzerine kurulmuştur:

•Keşif: 

Öğrenciler,  moda koleksiyonunun her bir gelişim evresine dayalı olarak, başlangıçtan ticarileştirmeye kadar yoğun ve pratik eğitim almalarına imkân tanınan iş yeri ortamına atılırlar. 

•Deneyim: 

Öğrencilerimiz, IFA’nın kampüs yerleşkeleri arasında seyahat ederken (Paris, İstanbul) olgun ve yükselen piyasanın asıl niteliklerini IFA Paris eğitim bilimi öğrenimi sayesinde  doğrudan tecrübe ederler. 

•Öz-Kabul: 

Kapsamlı Capstone tezi, öğrencinin özgün ve bireysel projenin gelişimine olan bağlılığını ortaya koyar. 

Geniş kapsamlı kurs yapısı katılımcıların karmaşık fonksiyonları çözümlemelerini sağlayan moda endüstrisine bütünsel bir yaklaşım sağlıyor. Moda Yönetimi’nde MBA, öğrencilerinin, moda evi stratejileri dâhilinde, Duyusal Pazarlamanın entegrasyonunu anlamalarına imkân veren lisansüstü kurslarından sadece bir tanesidir. 

Özel tasarım seminerleri, moda ticaret gösterileri, ünlü açıklamaları ve moda etnografyasının gelişimi, moda endüstrisinin kendine has aktivitelerinin ve olaylarının içindeki pencerelerdir. Moda ile alakalı olayların organizasyonlarına dâhil oluşlarından, Paris Haute Couture Atölyelerinin kutsal köşelerinin keşfine kadar, katılımcılar, profillerini, potansiyel işverenler için daha sofistike ve cazip hale getiren deneyimlerle, profesyonel portföylerini geliştirme fırsatı yakalayacaklardır. 

Son olarak, başlangıçtan mezuniyete kadar ve konumları gözetilmeksizin, IFA Paris'in yüksek lisans öğrencileri 'Kariyer ve Mezun Merkezi' adlı eşsiz bölümün desteğinden yararlanacaklar. IFA Paris'in akademik kurslarının endüstri ilişkileri kolu, öğrencilerine moda nabzıyla uyum sağlamaları için iki haftada bir ziyaretçi dersleri ve çalışma alanları gezileri düzenlemekle sorumludur. Öğrenciler, kendi profesyonel ağlarını inşa etmek amacıyla, özel marka lansman aktiviteleri, defileler, sanat sergileri ya da profesyonel ticari gösterilere erişim imkânı yakalayacaklar. Kariyer ve Mezun Merkezi, 50 farklı ülkeden gelen kişilerden oluşturulan sağlam bir mezun ağı sayesinde, mezuniyetten sonra bile IFA Paris öğrencilerine eşlik etmektedir. Burada anahtar kelime sinerjidir, IFA Paris, öğrencileri ve mezunları lüks endüstri panoramasını yeniden şekillendirmede ana etkenlerdir.  

MBA kurslarımız, Bologne Anlaşmasıyla belirlenen  Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi (ECTS) çerçevesinde yapılandırılmaktadır. Katılımcıların eğitimlerini tamamlamaları üzerine, eğer eğitimlerine devam etmek isterlerse, geçiş yapabilecekleri toplamda 120 ECTS puanı toplayacaklar. Bu program aynı Zamanda FEDE (Fédération Européenne des Écoles) tarafından sertifikalıdır

Bu MBA programı hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR MBA MODA İŞLETMESİ

Moda Yönetimi kursumuz 5 ana modül gruplarına ayrılmış geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Pazarlama ve Yönetim:

Bir dizi modülü içinde kapsayan bu gruplandırma bir pazarlama planı yapısına göre sıralı olarak planlanacaktır. Öğrenciler tarafından edinilen kapsamlı bilgi onları şunlara hazırlayacaktır:

Pratik durum çalışmalarına dayalı karmaşık pazarlama sorunlarının analizi
Önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için stratejik kaynak tahsisi
Sürdürülebilir bir rekabet avantajına ulaşmak için zanaat ürünlerinin yapısının incelenmesi

Yönetim Konuları:

Günümüz yöneticilerinin piyasada dikkat çekici şeyleri dinleyip yorumlama kapasitesi anahtar bir unsurdur. Sürekli olarak geliştirilmesi gerekmektedir. Bu modül içindeki gruplandırma öğrencilerin ekonomik ve finansal bakış açısıyla moda endüstrisinin kendine has özelliklerini keşfedecektir.

Dağıtım ve Perakende:

Hızlı moda perakende ve online ticaret anlayışının hızla gelişmesi moda evlerinin dağıtım alanını değiştirdi. Bu modül gruplama doğru dağıtım stratejilerini seçmenin yanı sıra önemli müşterilerin geri dönüş oranı elde etmek için olumlu bir alışveriş ortamı oluşturmanın önemini araştırıyor.

Moda Ortamı:                                  

Program Moda Yönetimine odaklanarak bilindiği gibi stratejik analiz ve pazarlama zorlukları üzerinde durmaktadır. IFA’da MBA Moda Yönetimi, ilham kaynağını Moda Tasarımı hakkında kökene sahip olan okuldan alarak daha yaratıcı bir tasarımsal vurguyu bünyesinde barındırmaktadır. Bu modülde öğrenciler uyumlu bir koleksiyon oluştururken hangi farklı adımların takip edileceğini ilk elden tecrübe ederek öğrenmiş olurlar.

Moda Yaşamı:

Paris’teki Haute Couture Koleksiyonu’nun gelişimini gözlemlemekten, Çin’in Kuzey Kabilelerinin çağdaş modaya olan katkılarını anlamak için yapılan etnografik geziye kadar, “Moda Yaşamı”nı kapsayan bu seminer dizileri öğrencilere atölyede moda endüstrisinin belirli bakış açılarını tecrübe etmesine izin verir.

Admission Info:  Giriş Bilgisi

Pazarlamada tercihen lisans diploması olarak, işletme yönetimi, medya ve iletişim ya da moda tasarımı bölümleri kabul edilir.

Adayların tercihen ilgili alanda 2 yıl çalışma deneyiminin bulunması gerekir.

İngilizce’de akıcılık önemlidir. Ana dili İngilizce olmayan kişiler IELTS sınavından 6.5 ya da dengi bir puan almak zorundalar. Yüksek Öğrenim derslerinde önceden orta seviye ingilizce eğitimi onaylanmış olanlar IELTS puanlamasından muaf olur.

Tüm başvurular Yüksek Lisans Departmanının Program ve ders koordinatörleri tarafından değerlendirilecektir. Eğer başvuranlar akademik geçmiş açısından en ufak giriş gerekliliklerini karşılamadıkları düşünülürse, Atölye Kuruluşunda öncelikli olan MBA Programına kayıt yapmaları istenecektir.

Atölye Kuruluşu 2 tam hafta (75 saat) eğitim verecek ve aşağıdaki konuları kapsayacaktır.

Pazarlama Prensipleri – 15 Saat
Sayısal Araştırma Yaklaşımları – 15 Saat
Muhasebe İlkeleri – 15 Saat
Çalışma Yöntemi – 15 Saat
Proje Yönetimi – 15 Saat

Öğrenci İş yükü:

510 saat bire bir ders
765 saat bireysel çalışma
840 saat capstone projesi
200 saat sektör irtibatı ve iş birliği

Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €14,800
İdare Ücreti: €200

Istanbul/Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €14,800
İstanbul Eğitim Ücreti: €8,880
Paris Eğitim Ücreti: €5,920
Oturma İzni Başvurusu Hukuki Yardım Ücreti (İstanbul): €300
İdare Ücreti: €200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram