Menu
BAŞVUR

MBA LÜKS MARKA YÖNETİMİ

IFA PARİS MBA’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

SÜRE: 15 Aylık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris, İstanbul
FORMAT: Paris, İstanbul/Paris
DÖNEM: 12 Ekim 2020
AKTS KREDISI: 120
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €15,800
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞIMDI ARAŞTIR

"Modanın ötesindeki lüksü keşfedin"
TANITIM
KURS YAPISI
EĞİTİM ÜCRETİ

Lüks, milyarlarca yıl önce evrenimizin başına gelen Büyük Patlamaya benzeyen bir fenomenin içinden geçer. Devamlı gelişme halindedir ve sınırlarını tanımlayan temel fikirler tek tek değişmektedir. Yirmili yaşlardaki Japon Kadınlarının %94’ünün Louis Vuitton marka çantaya sahip olmak istediği bir ortamda lüksü halâ nadirlikle açıklamak ne kadar doğrudur? Hermes, 2014’te Çin Huangho’da, ilk satışını düzenlemeye zorlandığı halde, lüks markaların sürekli piyasanın kaymağını alacak fiyatlandırma stratejileri kullandığını hala varsaymalı mıyız?      

Buradaki söz konusu mesele, bu prestijli endüstriler tarafından yaşanmış yapısal değişikliklerin onu biçimliliğe ve çeşitli ve hatta bazen de çelişkili ideolojiler içine infilak ettirip ettirmediğini veya  bu benzer yapısal değişikliklerin, lüksü geleneklerine ve dünyevi değerlerine orijinal özüne geri  kısıtlama getirmeye tamamen sürükleyip sürüklemediğini anlamaktır. Bu, IFA Paris lisansüstü kurslarından sonra en çok aranan yapılanma önerilerinden biridir: Lüks Marka Yönetimi’nde MBA.

MBA’in bu yenilenmiş felsefesi, IFA Paris'teki diğer lisansüstü kurslarla aynı temel prensiplere dayanmaktadır: 

•Keşif: 

Öğrenciler, büyük ve küçük trendleri en ince ayrıntısına kadar inceleyen modüllere dayalı, yoğun ve pratik eğitim almalarına olanak sağlayan işyeri ortamlarına atılmaktadır.  

•Deneyim: 

Öğrencilerimiz, IFA’nın kampüs yerleşkeleri arasında seyahat ederken (Paris, İstanbul, Bangkok ve Şangay) olgun ve yükselen piyasanın asıl niteliklerini IFA Paris eğitim bilimi öğrenimi sayesinde  doğrudan tecrübe ederler. 

•Öz-Kabul: 

Kapsamlı Capstone tezi, öğrencinin özgün ve bireysel projenin gelişimine olan bağlılığını ortaya koyar. 

Lüks Marka Yönetimi’nde MBA aynı zamanda coğrafi ikiliğin kesişme noktasında mükemmel bir şekilde durduğu gibi, IFA Paris'in özgün mirası ve çok kültürlüğünden de yararlanmaktadır: 

•Geleneksel lüks değerlerinin 'Hayal Kırıklığına Uğramış’ destekçisi olarak Batı: 

Katılımcılar, dünyanın geri kalanının lüksün doğum yeri olarak kabul ettiği Paris’te süreci yerinde görebilmek adına iki eğitim dönemi geçirecekler. Daha belirgin olarak, son 20 yıl içinde tüketici sayısının 3 katına çıkmasına rağmen, neden batı ülkelerindeki lüks müşterilerinden gelen tedirgin edici bir 'karşı çıkma' (Bain&Company Inc,2014 Yıllık Küresel Lüks Araştırması) fenomeni görüldüğünü analiz edecekler. 

•’Lüks DNA’ katalizör dönüştürücüsü olarak Doğu: 

IFA Paris kampüs dönüş sistemi ve iş birliği müfredatının benzersiz kombinasyonu sayesinde, katılımcılar, gelişmekte olan ülkelerde lüksün ne olduğunu belirleyen 3 metropol arasında seçim yapabilecekler: 

•Şangay (2 Dönem) Öğrenciler, 2020'de dünyanın en büyük lüks mallar pazarı olacak ülkeyi ve tüketicilerin zevklerinin ve bilgilerinin böylesine sofistike bir seviyeye ulaşmış olduğundan bazı araştırmacıların onların beklenenden daha hızlı olgunluk seviyesine ulaştıklarını düşündüğü muhteşem bir şehri keşfedecekler. 

•İstanbul (2 dönem) Öğrencilerin, demografi ve yaşam tarzı trendlerindeki değişikliklerinin, Avrupa kıtasındaki en sağlıklı ve en güçlü endüstri gelişimlerinden birini nasıl işlettiğini analiz edeceği yer. 

•Bangkok (Paris ve Şangay’daki dönüşümleri takiben 1 dönem) Öğrencilerin, en lüks markaların mevcudiyetlerini artırdıkları şehirdeki büyüyen satış panoramasını keşfedebilecekleri yer. 

Katılımcıların deneyimi, lüks saat yapımı, kozmetik ve parfüm, Haute Couture hatta şarap kültürü ve yemek sanatı gibi belirli sektör faaliyetlerinde, modüller ve seminer çeşitliliği sunan kendine özgün kurs yapıları tarafından pekiştirilmektedir.

Son olarak, başlangıçtan mezuniyete  ve konumları gözetilmeksizin, IFA Paris'in yüksek lisan öğrencileri  'Kariyer ve Mezun Merkezi ' adlı kendine has bölümün desteğinden yararlanacaklar. IFA Paris'in endüstri ilişkileri kolunun akademik kursları öğrencilerimizin lüks endüstrideki son trendlere uyum sağlamaları için iki haftada bir ziyaretçi dersleri ve çalışma alanları gezileri düzenlemekle sorumludur.

LVMH, Richemont ya da Kering gibi gruplarla yapılan sağlam iş ortaklıkları yatırımlarıyla, Kariyer ve Mezun Merkezi, öğrencilerin kendi profesyonel ağlarını inşa edebilmeleri adına onlara seçkin marka lansmanlarına, moda şovlarına, sanat sergilerine ve profesyonel ticari gösterilere katılım imkanı sağlayacaktır.

Kariyer ve Mezun Merkezi, 50 farklı ülkeden gelen kişilerden oluşturulan sağlam bir mezun ağı sayesinde, mezuniyetten sonra bile IFA Paris öğrencilerine eşlik etmektedir. Burada anahtar kelime sinerjidir, IFA Paris, öğrencileri ve mezunları lüks endüstri panoramasını yeniden şekillendirmede ana etkenlerdir.  

MBA kurslarımız, Bologne Anlaşmasıyla belirlenen  Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi (ECTS) çerçevesinde yapılandırılmaktadır. Katılımcıların eğitimlerini tamamlamaları üzerine, eğer eğitimlerine devam etmek isterlerse, geçiş yapabilecekleri toplamda 120 ECTS puanı toplayacaklar. Bu program aynı Zamanda FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından sertifikalıdır

Bu MBA programı hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR MBA LÜKS MARKA YÖNETİMİ

Lüks Marka Yönetimi kursumuz 5 ana modül gruplarına ayrılmış geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Pazarlama ve Yönetim:

Bir dizi modülü içinde kapsayan bu gruplandırma bir pazarlama planı yapısına göre sıralı olarak planlanacaktır. Öğrenciler tarafından edinilen kapsamlı bilgi onları şunlara hazırlayacaktır:

Pratik durum çalışmalarına dayalı karmaşık pazarlama sorunlarının analizi
Önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için stratejik kaynak tahsisi
Sürdürülebilir bir rekabet avantajına ulaşmak için zanaat ürünlerinin yapısının incelenmesi

Yönetim Konuları:

Günümüz yöneticilerinin piyasada dikkat çekici şeyleri dinleyip yorumlama kapasitesi anahtar bir unsurdur. Sürekli olarak geliştirilmesi gerekmektedir. Bu modül içindeki gruplandırma öğrencilerin ekonomik ve finansal bakış açısıyla moda endüstrisinin kendine has özelliklerini keşfedecektir.

Dağıtım ve Satış:

Son 30 yılda, ünlü lüks markaların ve holdinglerin dağıtım stratejileri dramatik bir değişikliğe gitti. Dağıtım kanallarının daraltılması, hikayeler anlatan alışveriş çevresinin yaratılması ve internet kullanımının artırılması “Dağıtım ve Satış” konusu altında işlenen sadece birkaç başlıktır.

Lüks Çevre:

Az bulunurluk kavramı geleneksel olarak lüks düşüncesiyle ilişkilendirilmektedir. Ancak, az bulunurluk hala lüks bir markanın değerini belirlemede önemli bir faktör iken, “tekelcilik” ve “mekân” kavramları alternatif anahtar sözcük olarak müşterilerin akıllarında güçlü bir şekilde yankılanıyor. Bu ünitede, öğrenciler lüks endüstrisinin tarihsel evrimini işleyip farklı uluslararası piyasayı yapılandıran büyük akımları keşfedecekler.

Lüks Yaşam:

“Lüks Yaşam” ünitesini içeren seminerler dizisi öğrencilere değişik sektörleri tecrübe etme izni verecek ve her birine daha belirgin bir kavrayış imkânı tanıyacaktır. Özel Tasarımcılık, Mücevherat, Lüks Saat Yapımı gibi başlıklar, öğrencilere keşif süreçleri boyunca rehberlik edecek olan uzmanlar tarafından işlenecektir.

Giriş Bilgisi:

Pazarlamada tercihen lisans diploması olarak, işletme yönetimi, medya ve iletişim ya da moda tasarımı bölümleri kabul edilir.

Adayların tercihen ilgili alanda 2 yıl çalışma deneyiminin bulunması gerekir.

İngilizce’de akıcılık önemlidir. Ana dili İngilizce olmayan kişiler IELTS sınavından 6.5 ya da dengi bir puan almak zorundalar. Yüksek Öğrenim derslerinde önceden orta seviye ingilizce eğitimi onaylanmış olanlar IELTS puanlamasından muaf olur.

Tüm başvurular Yüksek Lisans Departmanının Program ve ders koordinatörleri tarafından değerlendirilecektir. Eğer başvuranlar akademik geçmiş açısından en ufak giriş gerekliliklerini karşılamadıkları düşünülürse, Atölye Kuruluşunda öncelikli olan MBA Programına kayıt yapmaları istenecektir.

Atölye Kuruluşu 2 tam hafta (75 saat) eğitim verecek ve aşağıdaki konuları kapsayacaktır.

Pazarlama Prensipleri – 15 Saat
Sayısal Araştırma Yaklaşımları – 15 Saat
Muhasebe İlkeleri – 15 Saat
Çalışma Yöntemi – 15 Saat
Proje Yönetimi – 15 Saat

Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €15,800
İdare Ücreti: €200

Istanbul/Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €15,800
İstanbul Eğitim Ücreti: €9,480
Paris Eğitim Ücreti: €6,320
Oturma İzni Başvurusu Hukuki Yardım Ücreti (İstanbul): €300
İdare Ücreti: €200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram