Menu
BAŞVUR

MA ÇAĞDAŞ MODA TASARIMI

IFA PARİS MASTER’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

SÜRE: 15 Aylık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris, Floransa (Istituto Lorenzo de Medici)
FORMAT: Paris/Floransa/Paris
DÖNEM: 12 Ekim 2020
AKTS KREDISI: 120
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €12,800
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞIMDI ARAŞTIR

"Koleksiyonunuzu tasarımcı atölyemizde geliştirin"
TANITIM
KURS YAPISI
EĞİTİM ÜCRETİ

Genç moda tasarımcıları, günümüz moda görüntüsünü yeniden şekillendirmede ana unsur haline gelmekteler. Kreatif Direktör JW Anderson’un emrinden Loew’e, Kering Grup’tan Christopher Kane’in hisse kazançlarına kadar tüm organizasyonlar, moda tasarımından çok lüks ve kitle piyasa markalarının önemli aktivitileri olarak kalacağını belirtecek gibi görünüyor.

Saf ve temiz bir yaratıcılığa görünür bir geri dönüş olmasına karşın, moda tasarımı ile alakalı işler dramatik olarak değişmiş durumda. Elbiseleri içgüdüsel olarak hayalde canlandırma, bir tasarımcının sorumluluklarının sadece bir açısıdır. Bir baş tasarımcı ya da yaratımcı direktör sadece sosyal ve estetik değişimleri sezmeyi beklememeli aynı zamanda, fiyat belirleme, pazar potansiyeli ve iletişim açısından markalar tarafından yüzleşilen stratejik hamleleri de anlamalıdır.

MA Çağdaş Moda Tasarımı programımız bu değişiklikleri göstermek için planlanmış ve ürün tasarımı ve gelişiminin ilerisine gitmek isteyen mezunlar için amaçlanmıştır.

Programın 3 temel amacı vardır:

-  Öğrencilerimizin moda ve yaratım kültürünü özellikle bu kurs için düzenlenmiş konularla zenginleştirmek. Örneğin, ‘Çapraz Moda Kültürü’ konumuz, kültürel farklılıkların analizine ve moda üzerindeki etkisine yönelik analizi daha içerikli hale getirmek için Musée des Arts Décoratifs aracılığıyla geliştirildi. Bir diğer anahtar konu ise “Moda Ürünü Göstergebilimi”dir. Semiyolojiyi bir kıyafetin dilini çözmek için ve onun nasıl algılandığını daha iyi anlamaya yönelik estetik bakışını bulmak için bir yöntem olarak kullanır.

-  Yaratıcı Süreç” gibi konularla öğrencilerin yaratıcılığını geliştirmek, onlara kendi yaratıcı mantığının daha fazla farkında olmalarını sağlamak ve potensiyellerini artırmak. Pratiğe ek olarak, atölyeler öğrencilere bilindik ürün ve tasarım teknikleri üzerine yeni bir yaklaşım kazanmalarını sağlıyor.  Örneğin,”Kalıp ve Dökümleme Gelişimi” konusu deneylere dayalı yeni araştırma yöntemlerini tanıtır ve öğrencilere ilham kaynağı olmada yeni bakış açıları getiriyor.

-  Öğrencilerimizin moda sektörünün nasıl işlediğini ve marka stratejilerinin evrensel bağlamda nasıl yürütüldüğünü anlamalarına yardımcı olunacaktır. Pazarlama, örgütsel faaliyetler,  görünümün yanı sıra mali mücadeleler ve iletişim stratejileri çeşitli konu dizilerinde tartışılacaktır.

Kurs, öğrencilerin asistan rehberliğinde geliştirdikleri kendi koleksiyon projeleriyle sonlanır. Bu proje bir elbise yaratımı ve/veya aksesuar koleksiyonu içerir. Bu aşama, piyasa ve işletme planının yanı sıra 12 siluetin örnek modelinin tasarlanmasını da kapsar. Bu koleksiyon profesyonel bir jüri tarafından incelenir ve en iyi öğrenciler eserlerini Haute Couture Moda Haftası boyunca IFA Mezuniyet Gösterisi’nde profesyonel modacılara gösterme fırsatı elde eder. Ayrıca, öğrencilere genç moda tasarımcılarını harika bir platformda temsil eden uluslarası yarışmalara katılmaları için rehberlik edilir.

Diğer IFA Paris kurslarında olduğu gibi, Çağdaş Moda Tasarımı Sanat Uzmanlığı Paris’in konumundan fazlasıyla yararlanır. Zengin kültürel yaşamı, modaya adanmış iki müzesi, yıllık olarak düzenlenen 6 moda haftası, küçük ölçekli sanayinin yanı sıra yüzlerce sergi salonu ve tekstil fuarları, şehrin ışıkları Paris’i şüphesiz modanın başkenti yapıyor.

Tüm programlarımız Bologna anlaşması tarafından belirlenen AKTS çerçevesinde gerçekleştirilir. Kursu tamamladıktan sonra, ileriki çalışmalarına devam etmek isteyen öğrenciler kolayca transfer edilebilen 120 AKTS toplamış olurlar. Bu program aynı Zamanda FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından sertifikalıdır.

Bu Lisansüstü programı hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR MA ÇAĞDAŞ MODA TASARIMI

Yaratıcı Kültür

İlgili konsept ve ürünleri oluşturmak için, moda tasarımcıları sosyal, ekonomik ve kültürel çevrelerinin ışığında kendi yaratıcı süreçlerini sürekli sorgulamalıdır. Bu grubun farklı konuları aracılığıyla, öğrenciler kişisel motivasyon ve entellektüel aşamalarına dayanarak kendi artistik çerçevelerini oluşturmak için içgüdüsel yaratıcılık tanımının ötesine geçeceklerdir. Amaç, öğrencilerin yaratıcı fikirleriyle tam olarak bağlantı kurmasını sağlamak ve böylelikle yenilikçi kabiliyetlerini en üst düzeye çıkarmak.

Konular şunları içerir:

Çağdaş Yaratıcılık Analizi
Araştırma & Yaratıcı Düşünme
Yaratıcı Süreç Atölyesi

Moda Çevresi

Diğer yaratıcı alanlara yönelik merak olduğu kadar, sanata yönelik de güçlü bir ilginin olması modanın yaratıcılığını beslemek açısından gereklidir. Estetik bilgisi görüntü, grafik, renk, boyama, heykel ve mimarinin çeşitli türlerini ya da insan yapımı eserlerin dizaynını analiz ederek oluşturulur. Moda Etnografisi, Paris Musée des Arts Décoratifs ortaklığıyla geliştirilen Çapraz Moda Kültürü ya da Moda Ürün Semiyolojisi konuları aracılığyla öğrenciler modanın olay ve durum kavramlarını nasıl yansıttığına dair ileri analiz yapacaklardır. Sonuç olarak,  öğrenciler şekil, sayı, detay ya da herhangi biçimdeki moda ürününün renginin arkasındaki anlamları çözecekler.

Konular şunları içerir:

Moda Etnografisi
Çapraz Moda Kültürü
Yaratıcı Bağlam
Akımlar & Gelecek

Moda Ürünü Semiyolojisi

Pazarlama ve İşletme

Bu Konular, moda markalarının pazarlama stratrjileri üzerine analiz yapar ve onları yönetmeleri için özenli bir taslak hazırlamalarını sağlar. Öğrenciler kitle-piyasa markaları ve lüks moda markaları üzerine pazarlama farklarını inceler. Marka kimliklerini inceleyerek süreç gözlemi yapmak, ürün yerleşimi, fiyat belirleme, dağıtım ve iletişim öğrencilerin çağdaş moda piyasasının doğal mücadelelerini anlamalarına yardımcı olur. Bir markanın gücü, değeri, sosyal, akdi ve semiyotik boyutları doğrultusunda analiz edilir. Öğrenciler, kendi moda markalarıyla uyumlu stratejiler oluşturmak için gerekli ve kapsamlı araçlarla birlikte kendilerini tanıtacaklardır. Günümüz evrensel moda sektörünün belirli pazarlarında yenilikçi konseptler geliştirmek için gelecekteki moda yatırımcılarına olan ihtiyaç ayrıca belirtilmiştir.

Konular şunları içerir:

Ürün yerleştirme & Fiyat belirleme
Moda Dağıtımı
Tüketici Davranışı
Kaynak bulma & Tedarik Zinciri Meselesi
Markalaştırma

İmaj & İletişim

Kapsamlı iletişim ve yenilikçi tasarım sunumları moda evlerinin kalabalık Pazar alanında ayakta durabilmeleri için çok önemlidir. Bu bölümün farklı konuları öğrencileri uluslararası alanda geliştirilen moda iletişim kampanyalarında düzgün üslup ve imajı birleştirmeyi öğretecektir. Daha özellikli olarak, vurgulanan bilgi ve yetenekler medya planlama stratejisi, tasarım aracılığıyla görsel iletişim, geleneksel ve dijital kanallar aracılığıyla yazılı iletişim, halkla ilişki teknikleri ve moda gösterileri için organizasyon yönetimi konularına odaklanacaktır.

Konular şunları içerir:

İletişim
Moda Basını
Perakende & Görsel Pazarlama
Fotoğraf Tasarımı
Moda Fotoğrafçılığı Tarihi ve Analizi

Ticaret Konuları

Moda tasarımcıları ve sanat yönetmenleri marka yöneticileri ile birlikte etkili şekilde konuşmak için, moda endüstrisinin yasal ve ticari çerçevesini anlamalıdır. Bu konuda öğrenciler Moda endüstrisinin gerçeklerini ekonomik ve finansal bakış açısından keşfedeceklerdir. Başlangıç şirketleri tarafından yüzleşilen zorlukları keşfedip bir iş planı oluşturmak için en iyi pratikleri öğreneceklerdir. Bu yeni işlerde büyüme potansiyelini analiz etme ve değerlendirme, başarı anahtarı faktörlerini tespit ederken finansal riskleri en aza indirme gibi işlemleri de içerir.

Konular şunları içerir:

Girişimcilik & Finans
Entellektüel Birikim

Teknik Konular

Gerçeğe bakılacak olursa, modada bir gelecek kariyeri, derin bir elbise yapısı bilgisi olmadan tasarlanamaz. Bu konuda, öğrenciler elbise çeşitliliği konusunda bilgi ve becerilerini ve tekstil türlerinde hem geleneksel hem de yüksek teknoloji üretim tekniklerini güçlendireceklerdir. Ayrıca yeni tekstil ve tasarım yaratmada teknolojini rolüne maruz kalacaklardır. Bu bölümü tamamladıklarında, öğrenciler üretim sürecini ve bir elbiseyi hayata geçirme konusundaki pratik konularını kavramış olacaklar.

Konular şunları içerir:

Dijital Tasarım Atölyesi
Yenilikçi Tasarım Atölyesi

Model & Dökümleme Gelişimi

Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €12,800
İdare Ücreti: €200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram