Menu
BAŞVUR

YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI: MODA TEKNOLOJİSİ İNOVASYONU

IFA PARİS DİPLOMASI’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

SÜRE: 12 Aylık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris
DÖNEM: 12 Ekim 2020
AKTS KREDISI: 90
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €12,800
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞIMDI ARAŞTIR

"Yenilikçi moda teknolojisi endüstrisine eksiksiz bir bakış"
TANITIM
KURS YAPISI
KABUL
EĞİTİM ÜCRETİ

Modanın ve teknolojinin geleceği nedir ve bu, küresel moda sistemini nasıl etkileyecektir? Yapay zeka, dronelar, robotlar, artırılmış gerçeklik, blok zinciri - bunlar, son yıllarda birçok endüstriyi bozan teknolojik gelişmelerden sadece birkaçı. Bununla birlikte, teknoloji, modanın takip edebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde gelişiyor; bu, endüstrinin moda, teknoloji ve yenilik alanı içinde faaliyet gösteren uzmanlar, çözümler ve yeni başlayanlar için aç olduğu anlamına geliyor. Dünya, moda teknolojisi bozucularının yükselişini görüyor ve IFA Paris, geleneksel moda arketiplerini arttırmak için Paris kampüsünde benzersiz bir Moda Teknolojisi İnovasyon programı sunarak bu gelişime cevap veriyor.

Yüksek Lisans Diploması: Moda Teknolojisi İnovasyonu, teorik ve pratik öğrenmeyi moda ve teknoloji disiplinlerinde bir araya getiren dünyanın ilk yüksek lisans programıdır. Çözüm bekleyen moda endüstrisi problemlerine uygulanabilir teknolojik çözümleri tanımlamak, düşünmek ve uygulamak için gerekli mesleki, analitik ve teknik becerilerle donatılacaksınız. 12 aylık yolculuğunuz boyunca çeşitli temaları anlama ve moda için bilgisayar bilimi, yapay zeka, uygulanabilir minimum ürün (MVP) ve bunların dördüncü sanayi devrimi içinde ne anlama geldiği gibi modülleri alma şansına sahip olacaksınız. Program boyunca, deneyiminizi daha da ileriye götürmek için IFA Paris'in LVMH, Coty ve Google gibi markalarla güçlü ilişkileri olan endüstri bağlantılarıyla iletişime geçme olanağınız olacak.

Programın ana hedefleri:

 • Öğrencilerin makro ve mikro düzeyde moda bağlamında teknoloji ve inovasyonu çevreleyen konulara eleştirel düşünme uygulamalarını sağlamak. Program, öğrencilerin iki alanı tek bir tutarlı bakış açısına göre analiz etme ve sentezleme becerisini geliştirecektir.
 • Öğrencilere, en son teknolojiye sahip teknoloji tesislerine erişim sağlayarak ve endüstri uzmanları tarafından verilen dijital becerileri geliştirmek için özel teknik atölyeler sunarak tasarım ve prototipleme sınırlarını zorlama fırsatı vermek. Atölyeler, moda için bilgisayar bilimi, veri bilimi ve hızlı prototip üretmeyi içerecek.
 • Moda endüstrisindeki geleneksel moda becerilerinden daha fazlasını gerektiren roller için mezunlar hazırlamak.

Bu program, hem moda tasarımından hem de iş dünyasından teknoloji alanında daha fazla uzmanlaşmak isteyen öğrencileri ağırlıyor. Programı gerçekten heyecan verici kılan şey budur. IFA Paris, inovasyonun farklı alanlardan gelen insanların ‘su soğutucusu’ anlarında (water cooler moments) konuşabildikleri, kavramsallaştırabildikleri ve işbirliği yapabildiklerinde gerçekleştiğine ve programın son döneminde kendi moda teknolojisi ürün / çözümünüzü geliştirme fırsatına sahip olacağına inanmaktadır.

Programın yoğun olması nedeniyle, başvuru aşamasında bir araştırma teklifi sunmanız ve ardından çalışmalarınız başladıktan sonra teklifi sürekli gözden geçirmeniz istenecektir. Bir FTI öğrencisi olarak, moda teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesine adanmış yeni kurulan Moda Teknolojisi İnovasyon Laboratuvarı'na (FTI Lab) öncelikli erişiminiz * olacak.

Programın tamamlanmasının akabinde, moda-teknoloji ürünleri ve çözümlerini başlatabilmek için gerekli bilgi birikimi ve temel beceriler ile donanacaksınız. Ar-Ge, inovasyon ve ürün yönetimi gibi bölümlerde kariyer geliştirmeye devam eden öğrenciler ya da az sayıda iddialı birey için, modaya uygun bir teknoloji başlangıcı oluşturmak, tercih edilen kariyer yolu olabilir. Yetişmekte olan girişimciler için IFA, başlangıç fikirlerini geliştirmeleri için FTI Lab aracılığıyla seçilen mezunlara destek olacak **.

* Adil kullanım politikası uygulanacak ve öğrenciler erişimden önce gerekli tüm yerleşik oturumlara katılmış olmalıdır.
** Ayrı bir başvuru gereklidir ve programın tamamlanması bireylerin FTI Laboratuarına ilerlemesini otomatik olarak garanti etmez.

Tüm programlarımız, Bologne sözleşmesi tarafından tanımlanan AKTS çerçevesi etrafında ifade edilmektedir. Derslerini tamamladıktan sonra, öğrenciler Yüksek Lisans seviyesinde daha fazla öğrenim görmeye karar verirlerse transfer edilebilir toplam 90 AKTS alırlar. Kariyer ve Mezunlar Merkezi, IFA Paris öğrencilerine mezun olduktan sonra bile, 50 farklı ülkeden gelen bireylerden oluşan güçlü mezunlar ağı ile ilişkilendirerek eşlik eder.

Bu program aynı Zamanda FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından sertifikalıdır

Bu yüksek lisans diploması hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI: MODA TEKNOLOJİSİ İNOVASYONU

12 Ay - 4 Dönem - Seviye 7 - 80 Kredi
Moda Teknoloji İnovasyonu kursu üç ana modül grubuna ayrılmıştır:

Kreasyon (40 Kredi):
Kreatörün sürekli olarak test etmesini ve yinelemesini sağlayan çevik bir tasarım stratejisi, teknoloji geliştirme metodolojileri ve geleneksel moda döngüleri arasında önemli bir ayırt edici faktördür. Kreasyon modül grubu, öğrencileri, yaratıcılık, fikir üretme veya genel vizyonu engellemeden, teknolojik gelişmelere yönelik fırsatları çok daha hızlı bir şekilde tespit etmelerini sağlayan, titiz bir tasarım düşünme süreci boyunca almak için tasarlanmıştır.

Modül şunları içerir:

Moda için Bilgisayar Bilimi (40 saat)
Üstün Dijital Tasarım (90 saat)
Kişisel Final Projesi (120 saat)
Moda Teknoloji İnovasyonunun İlkeleri (18 saat)
Ürün Keşfi (18 saat)

Prototiplendirme ve Üretim (20 Kredi):
İsteğe bağlı yapım ve dijital hizmetler artık hazır durumda olduğundan, bireyin fikirlerini prototip etmesi her zamankinden daha kolay. Bu modül gruplaması, uygulanabilir bir ürün yol haritasına göre fiziksel bir ürünün veya dijital çözümün nasıl etkili bir şekilde prototipleneceğini araştırıyor. Öğrencilerin uygulanabilir minimum ürün (MVP) sürecini kullanarak fikir üretmeleri ve fikirlerini sürekli iyileştirmek ve doğrulamak için gerçek dünyadaki kullanıcılardan geri bildirim toplamak için teşvik edilir.

Modül şunları içerir:

Kumaş ve Malzeme İnovasyonu
İnsan Mühendisliği ve Etkileşim (40 saat)
Uygulanabilir Minimum Ürün (MVP) (30 saat)
Ürün Yönetimi ve Yol Haritaları (30 saat)
Hızlı Prototip Üretme (30 saat)
4. Sanayi Devrimi (22 saat)

Ticarileştirme (20 Kredi):
Göze çarpan unicorn girişim, çoğu teknoloji şirketinin bu hedefe ulaşmak için yoğun çaba gösterdiği bir durum, ancak bir şirket bu hedefe nasıl ulaşıyor? Ticarileştirme modülleri, öğrencilerin başarılı ve ticari olarak uygulanabilir bir ürün oluşturmak için doğru içerikleri dikkatle incelemelerini ve sorgulamalarını sağlar. Bir dizi atölye ve konferans aracılığıyla bu modüller, günümüz girişimlerinin işlerini kurmak, ölçeklendirmek ve büyütmek için teknolojiden nasıl faydalandıkları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Öğrencilere, sonradan kendi fikirlerine uygulayabilecekleri veri biliminde ve derin teknolojide temel beceriler verilecek ve böylece ticari potansiyelleri ortaya çıkarmanın nasıl sağlanabileceği hakkında bir anlayış kazanabilecekler.

Modül şunları içerir:

AI: Belirleyici Moda ve Kişiselleştirme (24 saat)
Derin Teknoloji: Yapay Sinir Ağları ve Makine Öğrenmesi (24 saat)
Veri Odaklı Hikaye Anlatımı (18 saat)
Moda Veri Bilimi: Belirle, Topla, Analiz Et (30 saat)
Gelecek Perakende Ekosistemleri (24 saat)
Nöro-Tasarım: Tüketici Görüşleri (18 saat)
Teknoloji Girişimciliği (24 saat)
Kişisel Proje (10 kredi)

Öğretme ve Öğrenme Yöntemleri:
Brifingler, öğreticiler ve geri bildirim
Dersler ve seminerler
Grup projeleri ve beceri işbirliği
Atölye indüksiyonları ve deney laboratuarları
Sunumlar ve dış konuk ziyaretleri

Değerlendirme yöntemleri:
Raporlar ve tez
Prototiplendirme
Sunumlar, akran değerlendirmesi ve geri bildirim
Bloglar
Öğreticiler

Kabul şartları:

 • Tercihen 2 yıllık mesleki deneyim (Stajlar değerlendirmeye alınır)
 • Lisans mezunu olmak veya ilgili alanlarda önemli mesleki deneyim
 • Ana dili İngilizce olmayanlar için IELTS 6.5 ve üstü ya da TOEFL 79 ve üstü puanı belgelemek, veya diğer bir seçenek olarak da İngilizce eğitim belgesi ibraz etmek
 • Mülakat (kampüste veya online olarak Skype’ta)
 • Araştırma önerisi

Gerekli belgeler (Tüm belgeler ingilizce olmalı veya yeminli  bir tercüman tarafından İngilizce'ye çevrilmelidir)

 • Online başvuru formunu doldurmak
 • Son okulun transkripti
 • Lisans veya dengi okulun diploma fotokopisi
 • Motivasyon mektubu
 • Özgeçmiş
 • Vesikalık fotoğraf
 • Pasaport fotokopisi

Paris:

Toplam Eğitim Ücreti: €12,800
İdare Ücreti: €200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram