Menu
BAŞVUR

LİSANS GÖRSEL MAĞAZACILIK

IFA PARİS LİSANSI FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

SÜRE: 3 Yıllık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris, Floransa
FORMAT: Paris/Floransa/Paris
DÖNEM: 28 Eylül 2020, Ocak 2021
AKTS KREDISI: 180
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €9,400
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞIMDI ARAŞTIR
“Çarpıcı görsel sunumla tüketicileri cezbet”
TANITIM
KURS YAPISI
EĞİTİM ÜCRETİ

Hiç Selfridges, Bloomingdales veya Printemps vitrinlerinin önünden tasarımlarına hayranlıkla bakarak geçtiniz mi? Diğer bir taraftan, Comme des Garcons’ın Paris Rue du Faubourg St. Honore’daki amiral gemisi mağazasının fiberglas camlarını iterek içeri girme isteği yaratan içgüdünün ne olduğunu merak ettiniz mi? İster onların karmaşıklığı ile hayret içinde kalalım, ister merakımızdan veya basit görünümlerinden kafamız karışmış olsun, müşterilerin “içeri dalmasını” sağlayan mağazalar her zaman görsel mağazacılık konusunda uzmanlaşmış olanlardır.

Görsel mağazacılık, markalar tarafından görsel bir konsepti müşterilerine tanıtmak için sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Görsel mağazacılar, görsel stratejiler geliştirdikleri ve ürünleri tanıttıklarından, mağaza servislerinde ve katalog çalışmalarında heyecan yaratmak ve bağlamak için oldukça rağbet görürler. İlk temas aynı zamanda sessiz satış olarak da bilinir.

Sıklıkla vitrin giydirmeye indirgense de görsel mağazacılık, yalnızca sahne malzemeleri veya genel dış dekoru değil aynı zamanda iç mimariyi de içine alan, perakende mağazalar için çok daha karmaşık bir fonksiyondur. Bir mağazada farkına bile varmadan takip ettiğimiz belirli bir yol, güne göre değişen ışık yoğunluğu veya stratejik olarak kasanın yanına yerleştirilen ani satın alma ürünleri görsel mağazacının nihai hedefine – mevcut perakende metrekare başına düşen satış hacmini maksimize etmesine - ulaşmasına katkı sağlayan birçok elementten birkaçıdır.

IFA Paris, felsefesinin bir parçası olan öğrencilere en güncel ve endüstri bağlantılı akademik programları sunmak için, Floransalı akademik ortağı olan Accademia Italiana ile birlikte Görsel Mağazacılık üzerine eşsiz bir Lisans programı oluşturdu.

IFA Paris’in öncülüğünü üstlendiği kampüs rotasyonları prensiplerini takip ederek Görsel Mağazacılık Lisans programına kaydolan öğrenciler derslerini 2 lokasyonda takip etme imkanına sahip olacaklar: Floransa ve Paris. Moda endüstrisinin üç önemli merkezi olarak bu üç şehir öğrencilerimize farklı fakat kutunun dışından bakmalarına imkan verecek tamamlayıcı bakış açıları sağlayacaktır.

3 yıllık ders yapılandırması Yüksek Eğitim Çerçevesinde tanımlanmış 3 seviyeye karşılık gelmektedir. Eğitim Bolonya Süreci prensiplerine uygun olarak oluşturulmuştur ve tamamlanması durumunda katılımcılarına toplamda 180 ECTS (yıllık 60ECTS) sağlamaktadır. Bu program aynı Zamanda FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından sertifikalıdır.

Bu Lisans programı hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR LİSANS GÖRSEL MAĞAZACILIK

İlk yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında ilk yıl YE Seviye 4’e karşılık gelmektedir. Öğrenciler moda evrenini keşfetmek adına çekirdek modüller takip etmektedir. Kendi öğrenme eğrilerine pedagojik zemin hazırlamak için pazarlama, iletişim, pazar araştırması, insan kaynakları ve muhasebe konusunda temel yetenekler edineceklerdir.

İlk yıl aynı zamanda Moda Pazarlama ve Moda Dağıtım Yönetimi Programları ile de aynıdır.

Modül gruplaşmalar, Pazarlama ve Moda Tasarımın yanı sıra CAD yazılımlarında da çekirdek yetkinlikler kazandırmaya yönelik mantıksal bir ilerleme sağlamak amacıyla oluşturulmaktadır.

Öğrenciler eğitimlerine IFA Paris’in Şanghay veya Paris kampüslerinden birinde başlamayı seçme imkanına sahip olacaklar.

İkinci yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında ikinci yıl YE Seviye 5’e karşılık gelmektedir. Öğrenme deneyimlerinin bu aşamasında öğrenciler Görsel Mağazacılık konusunda uzmanlaşmaya davetlidirler. Odak, işletme ve yaratıcı modüller arasında mükemmel bir karışım ile perakende mimarisine koyulmuştur.

İkinci yıl akademik ortağımız olan Accademia Italiana’nın Floransa kampüsünde gerçekleşecektir. Bu kademe spesifik olarak öğrencilerimize bir perakende alanına uygulandığı şekliyle iç tasarımın prensiplerini tanıtmak üzere tasarlanmıştır. Sunulan modüller, mağaza modelleri oluşturmak gibi uygulamalı projelere geçmeden önce mimarinin tasarım prensiplerini kapsayacaktır.

Üçüncü yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında üçüncü yıl YE Seviye 6’ya karşılık gelmektedir. Öğrenme deneyimlerinin son aşamasında öğrenciler kendi kişisel projelerini geliştirme konusunda karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelmek için önceki yıllarda edindikleri aktarılabilir tüm becerileri harekete geçirecekler. Görsel Mağazacılık uzmanlığını seçen öğrencilerden gerçek bir müşteri brifingi üzerinden Görsel Perakende Projesi oluşturmaları istenecek.

Bu seviyeyi oluşturan modüller, dahili projelerini oluşturmada öğrencilere destek sağlamak adına yapılandırılmış atölyelerdir. Aynı zamanda bir staj sürecini de tamamlamaları gerekecek ki bu sayede teorik bilgilerini pratiğe dökme şansı yakalayacaklar.

Üçüncü yıl Paris’teki kampüsümüzde gerçekleşecek.

Kariyer ve Mezun Merkezimizin (CAC) çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz, öğrenme deneyimleri süresince en son endüstri uygulamalarını tabi olacaklardır. Misafir hocalardan alan gezilerine ve sergilere, tüm ekstra müfredat dışı aktiviteler öğrencilerimizin bakış açılarını genişletmek için ve onları çalışmayı seçtikleri perakende gerçekleriyle kaynaştırmak için organize edilmektedir.
Paris:

Yıllık Eğitim Ücreti: € 9,400
İdare Ücreti: € 200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram