Menu
BAŞVUR

KISA KURS YARATICI YÖNETMEN

SÜRE: 62 Saat
KAMPÜSLER: Paris
FORMAT: Gündüz
DILLER: İngilizce
DÖNEM: Temmuz 2020
EĞITIM ÜCRETI: €1,800
KONTENJAN: Sınıf Başı 20 Öğrenci

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
TANITIM
KURS YAPISI
HEDEFLER
KABUL

Yaratıcı Yönetmen’liğin cazibesinin ardında ne yatıyor? Bu uygulamalı eğitim kursunda, öğrenciler bir moda çekiminin devreye alınması, stillendirilmesi ve uygulanmasında yer alan kavramsal ve pratik rollerin birbirine geçmesini anlamak için işbirliği içinde çalışmaya davet edilirler. Uygulamaya dayalı ve teorik modüller arasındaki karışım, planlanan ve esnek bir konsepte göre tasarımcılar, modeller, makyaj ve saç ile moda stilistlerinden en iyisini pazarlık etmede modaya değer kazandıracak ve çalışmalara yeni bir bakış açısı getirecektir.

Kendi sektörlerinde en tanınmış Fransız kurumlarından ikisi olan IFA Paris ve MAKE UP FOR EVER, katılımcılarına Yaratıcı Yönetmen’liğin gerçek yaşam ortamlarındaki çalışmalarını deneyimleme imkanı vermek için bu özel ortak kursu yarattı. Eğitimin kendisi 3 temel etrafında inşa edilmiştir:

1. Katılımcılara, bir moda evi konumunun geliştirilmesinin ardındaki genel ilkeleri anlamalarını sağlamak için Moda Tasarımına giriş.

2. Başarılı ve uyumlu bir yaratma sürecinin arkasındaki ana bileşenleri göstermek ve temel tekniklerin modaya uygun bir makyaj haline nasıl getirildiğini anlamak için makyaj tekniklerine giriş.

3. Moda fotoğrafçılığına giriş, moda fotoğraf çekimi organizasyonunun arkasındaki ana teknikleri keşfetmek. Katılımcılar, kendi çekimlerini nasıl organize edeceklerini ve koordine edeceklerini, yaratıcı özleriyle gösterilenleri aktarmak için mümkün olan en iyi makyajı seçecekleri, daha sonra düzenlenebilir ve eleştirel bir akran grubuna sunulabilecek bir çalışma topluluğu üretmek için konumlar ve stillendirme yöntemleri öğreneceklerdir. Hem dış mekanlarda hem de stüdyoda SLR dijital fotoğraf makinelerinin kullanımı, katılımcılara ayrıntılı bir çekim yapacak, böylece bir çekim için yaratıcı talimatlar sağlamak için gerekli olan teorik bilgileri edinecekler. Özellikle, kamera teknikleri, aydınlatma, ambiyans ve son işlemlerin nasıl kullanılacağı ve belirleneceği ile ilgili temel bilgiler gösterilecektir. Hem dış mekanlarda hem de stüdyoda SLR dijital kameraların kullanımı da katılımcılara ayrıntılı bir şekilde açıklanacak ve böylece bir çekim için yaratıcı talimatlar sağlamak amacıyla gerekli olan teorik bir bilgi edinilecektir. Özellikle, kamera teknikleri, aydınlatma, ambiyans ve son işlemlerin nasıl kullanılacağı ve belirleneceği ile ilgili temel bilgiler gösterilecektir.

Eğitimin tamamlanmasının ardından katılımcılara kendi moda çekimlerini organize edecekleri ve bunu kendi kişisel portföylerine öğrenme deneyimlerinin bir momentumu olarak dahil etme fırsatı verilecek.

Öğretme ve Öğrenme Stratejisi:

Bu ders teorik modüller, atölye çalışmaları ve uygulamalar arasında dengeli bir karışıma dayanır. Tüm bileşenlerde genel fikir, katılımcıların farkındalığını artırmak ve en etkileyici, benzersiz ve uyumlu görüntü dizisini üretebilmeleri için katılımcıların genel yaratıcılıklarını geliştirmektir.

Ödül/Sertifika:

IFA Paris ve Make Up For Ever tarafından ortaklaşa verilen Özel Mesleki Eğitim Sertifikası

Bu kısa kurs hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR KISA KURS YARATICI YÖNETMEN

Toplam: 62 Saat

1. Gün –Moda Kültürü- 6 Saat

Tarih boyunca, genel durumlarda, kıyafetlerin koruyucu işlevinden daha fazlası vardı. Bu, başkalarının durumunu tespit etmenin ve kendini kültüre yerleştirmenin temel bir yoludur. Kimliğin birçok yönü: yaş, etnik köken, cinsiyet ve cinsellik, sınıf, meslek ve rütbe, kazanım düzeyi, dini inançlar ve siyasi ilişkiler, kıyafet, modaya uygun süslemeler ve bedensel ifade ve bakımlılıkla sessizce işaret edilir. Moda Kültürü modülü boyunca öğrenciler baskın veya alt kültürleri, toplumdaki belirli anlarda veya yerlerde giyinip davranma tutumlarını öğreneceklerdir. Ayrıca, kursun Make-up Forever bölümüne giriş yapmak amacıyla modülün bir kısmı makyaj tarihi olarak tekrar biçimlendirilecek.

2. Gün – Trend Atölyesi – 6 Saat

Gelecek herkes için önemlidir. Tahmin işi, karar vermede ve desteklemeye değecek eğilimleri ayırt etmede başarı için büyük ve önemli bir sektör haline geldi. Bu modül, vaka çalışmaları ve oyun değiştirici durumlar yoluyla sorunları açıklamak, moda endüstrisi tarafından fırsatları, tehditleri ve yeni stilleri ve etkileri değerlendirmek için kullanılan iletişim araçlarını ve yaklaşımlarını göstermektedir. Talep ve değişim güçleri teorilerini, en iyi uygulamaları ve değerli yatırımları belirlemek için gereken kritik analizleri özetlemektedir. Çalışmanın sonunda, öğrenci, önemli trend senaryoları ve faydalı rekabetçi bakış açıları hakkında fikir edinmek için araştırma ve pazar istihbarat araştırma yöntemlerinin durumlarını ve ihtiyacını iyice anlamış olacaktır.

3. Gün -  Giysi & Komposizyon – 6 Saat

Bu modül sırasında öğrenciler, erkek, kadın ve çocuk giyiminde, spor giyim, triko ve iç çamaşırlarında kullanılan çeşitli giyim, stil ve malzemelerin kategorileri ve isimleri ile tanıştırılacak. Giysilerin teknik üretiminin ve parametrelerinin nasıl farklılık gösterdiğini, üretim sırasında oluşabilen sosyal kullanım maliyetlerini ve bazen de yasal nedenlerden dolayı gereken dikkatli spesifikasyonu ve kontrolleri öğreneceksiniz. Moda, beden veya diğer nedenlerle kıyafetlerin siluetinde ve detaylarında farklılık gösterebilmesi gibi kilit noktaları kavrayacaksınız. Giyim üretiminde rol alan çeşitli öğelere olan anlayışınızı derinleştireceksiniz.

4.Gün – Bir Sanat Yönetmeni’nin özü doğrultusunda Makyaj Tasarımı Oluşturma

Bu modülün amacı, bir Sanat Yönetmeni tarafından iletilen yaratıcı bir çerçeveyi takip ederken yaratıcılığın nasıl geliştirileceğini anlamaktır. Fırça darbeleri, gölgelendirme, grafik çizgileri vb. gibi tekniklerin kapsamlı bir gösterimini izledikten sonra, öğrenciler baş makyaj sanatçısı nezaretinde 2 kişilik gruplar halinde pratik yapacaklardır.

5.Gün - Stil Atölyesi - 6 Saat

Bu etkileşimli atölye çalışmasında öğrencilere yaratıcı bir özet verilecek ve belirli bir siluet, tema ve trend raporu verilecektir. Yaratıcı özet tarafından önerilen yönergeleri gösteren 3 özel stil oluşturmak için önceki moda ile ilgili modüllerde edinilen yetkinliklerin ve becerilerin harekete geçirilmesi gerekecek. Stillerini inşa etmek için öğrenciler daha önce IFA Paris öğrencileri tarafından geliştirilen kıyafetleri de kullanabilecekler.

Not: 1. Günden başlayarak öğrencilere, final projesi olarak geliştirmeleri gereken sanatsal görsel ve editoryal çizginin teması verilecektir. Bu nedenle, bu enlemesine olacak bir genel değerlendirme olacaktır (örneğin, çapraz modüller).

6. Gün – Moda Basını – 6 Saat

Bu modül size parlak moda dergisinin öyküsünü tanıtıyor: yayıncılar, kişilikleri ve kapakların arkasındaki işler ve son tarihler. Editör kurullarının hiyerarşisi, editör, sanat yönetmeni, düzen tasarımı, görüntüler ve katılımcılar ve basın rollerinin önemine dair bir farkındalık: Moda haberleri, gazetecilik, reklam, sendikalaşma, dağıtım, abonelik ve maliyetler ve teknolojik üretim sorunları, küresel moda medya endüstrilerinin çeşitli tür ve disiplinlerinde proaktif ve sorumlu bir şekilde katkıda bulunmanıza olanak sağlayacak çağdaş yayınların yönleridir. Web künyelerini analiz etmek ve kopyalamak, kendi kendinize yazmak, rol oynamak ve dergi özellikleri oluşturmak konusunda değerli pratikler kazanacaksınız. Modül, parlak baskının çevrimiçi dağıtımda ve onların küresel medya rakipleri ve müttefikleri, ahlaki sorumluluk konularında, izleyici katkısı ve başlıkların ve tüketici değerlerinin uluslararası hale gelme konusundaki mevcut çeşitlendirme çabalarıyla sizi bugüne kadar getiriyor.

7. Gün - Görsel Editörlük Konseptinin Hazırlanması

Bu modül, katılımcılara farklı paydaşların varlığında bir çekimin nasıl yapıldığını görme fırsatı verecek: makyaj sanatçısı, kuaför, stilist ve fotoğrafçı.

Bu modül beklentisiyle öğrencilerden bir araştırma yapmaları ve bir ilham kurulu geliştirmeleri ve kurgulanan makyaj sanatçısı için kısa bir özet istenecek.

Öncelikle, önceden tanımlanmış bir vaka çalışması kavramında ana paydaşların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini göreceklerdir. Ardından, son sunumları için model olarak Sanat Yönetmen’liğini üstlenmeleri gerekecek.

8. Gün - Çekim, İnceleme, Rötuş - 6 Saat

Bu modülde katılımcılar, profesyonel bir fotoğrafçının yardımı ile bir SLR Dijital Fotoğraf Makinesinin doğru kullanılmasının arkasındaki prensipleri keşfedeceklerdir. Tek bir refleks kameranın optik bileşenlerinin ve deklanşör mekanizmalarının teorik olarak tanıtılmasından sonra, katılımcılar kameranın kullanımının profesyonel fotoğrafçılar tarafından kullanılan farklı ışıklandırma tipleri ile koordinasyonuna odaklanacaktır. Takip oturumları sırasında grafik tasarım öğretmeni, öğrencilere Adobe Suite’in temel işlevlerini, özellikle Photoshop’a vurgu yaparak tanıtacak.

9. Gün - İÇ & DIŞ Çekim - 6 Saat

Bir kamera fonksiyonunun ne kadar önemli olduğunu anlamak; ancak hiçbir şey gerçek pratik kadar önemli değildir. İÇ & DIŞ Çekim, kursiyerlere yeteneklerini fotoğrafçı olarak kullanarak öğrendiklerini uygulama fırsatı verir. Modül 2 seansa ayrılacaktır:

İç Mekan Çekimi; stüdyo ortamında yapılan fotoğraf çekimlerinin bileşenlerini anlamak için

Dış Mekan Çekimi; fotoğrafçının kontrolü dışındaki faktörlerle uğraşırken ışık ayarının ve ten rengi geliştirmenin karmaşıklığını keşfetmek için

10. Gün – Stil Düellosu - 8 Saat (Make Up Forever Academy ile yapılan)

Eğitimin doruk noktasına, katılımcıların kendi stil yarışmamıza girmesiyle ulaşılacaktır. Katılımcılar kendi yaratıcı özetlerini hazırlayacaklar ve bir moda çekiminin her bir bileşenini aşağıdaki gibi uygulayacaklar:

 • Seçilen temayı yansıtan kısa bir dijital ortam panosunun sunumu
 • Geliştirilen temaya göre kıyafet seçimi
 • Atanan modelde kişisel olarak yürütülecek belirli bir makyaj tarzının geliştirilmesi
 • Seçilen kıyafetlerin moda çekimlerini tamamlamak için fotoğrafçıya yaratıcı talimatlar verilmesi

Düello, eğitime katılan her eğitmen tarafından verilen bireysel bilgi notlarıyla sona erecektir.

Öğrenme hedefleri:

 • Bir stilist, makyaj sanatçısı ve Sanat Yönetmeni'nin rolünü ve sorumluluklarını anlama
 • Başarılı bir teklif oluşturma konusunda müşteri özetini çözme
 • Çekim için uygun bir tema seçme ve planlama
 • Pratik fotoğraf ve medya tasarım becerilerini planlama, belirleme ve uygulama
 • Şekillendirme işlemine yaratıcı katkılar yapma
 • Görsel ve sözlü araçlarla etkili iletişim kurma
 • Gösterim ve eleştiri için bir fotoğraf eseri (portföy) yaratma
 • Modaya yönelik yaratıcı yönelime ilgi duyma
 • Önerilen İngilizce seviyesi: IELTS 5.5 (kursu tamamen anlamak ve takip etmek için.) IELTS sertifikası mecburi olmamakla birlikte, kursu kavrayacağınızdan emin olmak istiyoruz.
 • En az 18 yaşında olmak
 • Yaratıcı yönetmen ilgi

Verilecek belgeler:

 • CV / Özgeçmiş
 • Pasaport kopyası
 • Pasaport fotoğrafı
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram