Menu
BAŞVUR

KISA KURS GELECEK MODA TEKNOLOJİSİ

SÜRE: 5 Gün / 30 Saat
KAMPÜSLER: Paris
FORMAT: Gündüz
DILLER: İngilizce
DÖNEM: Temmuz 2020
EĞITIM ÜCRETI: €1,500
KONTENJAN: Sınıf Başı 15 Öğrenci


→ ŞIMDI ARAŞTIR
TANITIM
KURS YAPISI
KABUL

Robotlar yönetimi devralacak mı? Yapay zeka moda içindeki meslekleri yok edecek mi? Moda endüstrisi dijital inovasyonun hızına yetişecek mi? Bunlar, IFA Paris'teki bu eşsiz kısa kursta incelenecek olan bazı önemli soruların sadece bir kısmı. Teorik ve pratik öğrenmeyi moda ve teknoloji disiplinlerinde bir araya getiren, bir haftalık yoğun seyahatiniz sizi moda endüstrisini bozan en son yeniliklerle tanıştıracak. Analitik ve eleştirel düşüncenizi genişletmek için bir dizi tartışma boyunca, yaratıcılığınızı ve teknik becerilerinizi ateşlemek için makine ve yazılımları kullanmaya başlayabilirsiniz. 3 boyutlu baskı, moda bilgisayar bilimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka gibi teknoloji temalarını keşfedecek ve göreceksiniz.

Kurs Hedefleri:

  • Katılımcılara, moda teknolojisinin disiplini hakkında teknolojinin mevcut ve gelecekteki moda sistemini nasıl bozacağına dair kurs boyunca sürekli eleştirel düşünmenin uygulanacağı temel bir bilgi birikimi sağlamak.
  • Bir dizi yoğun uygulamalı ustalık dersleri aracılığıyla katılımcıları 3 boyutlu baskı ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerler tanıştırmak.
  • Katılımcıların moda endüstrisindeki rolleri 'moda bilimcisi' gibi geleneksel arketiplerin ötesindeki farkındalığı ve mevcut rollerin otomasyon gibi gelişmelerden nasıl etkilendiğini genişletmek.
  • Katılımcıların dijital inovasyon stratejileri ve teknolojik ilerlemelerin küresel ortamdaki çok sayıda disipline ilişkin bakış açısını geliştirmek.

Kurs Sonuçları:

Kursu, fiziksel 3 boyutlu bir prototip, devam eden çalışma programlaması ve ders dışında daha da geliştirmek isteyebileceğiniz 3 boyutlu dijital dosyalar ve yeni moda teknolojisi yenilikleri bilgisi içeren deneysel bir portföy ile tamamlayacaksınız.

Bu kısa kurs hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR KISA KURS GELECEK MODA TEKNOLOJİSİ

Bu kısa kurs yeni başlayanlar içindir ve daha önce hiçbir deneyime gerek yoktur. Bununla birlikte, dersten en iyi şekilde yararlanmak için hem moda hem de teknolojinin teknik yönlerine yoğun bir ilgi gösterilmesi gerekmektedir. Öğrenciler atölye makinelerine ortak bir fab laboratuarı * ile erişebilecekler ve zamanlanmış oturumlar dışında becerilerini geliştirmek için çalışmaları teşvik edilecektir. Kurs şunları içerecektir:

1. Gün: Moda Teknolojisi: Ne, Neden ve Nasıl?

Bu kısa kurs, moda teknolojisinin tam olarak ne olduğu, neden bugünün toplumu ile alakalı olduğu ve piyasaya nasıl girdiği hakkında derinlemesine dalış ile başlar. Ürün keşif atölyelerinde akan yaratıcı fikirlerinizi edinmeden ve kısa süreli kursun geri kalanını araştırmak isteyebileceğiniz hipotezle sonuçlandırmadan önce, sektördeki gelişmelere dair içgörü ve makro özeti kazanacaksınız. Geleneksel olarak teknoloji gelişmelerinde konuşlandırılan metodolojiler, moda tasarımı ve geliştirme sürecine uygulanacak ve böylece size hafta için temel bir çerçeve sağlayacaktır. Buradaki amaç, sizi geleceğin düşüncesinde ileriye götürmektir.

2. Gün: 3 Boyutlu Ustalık Dersleri

2. Gün, 3 boyutlu her şey için için pratik bir zevktir. 3 boyutlu yazıcıları kullanarak bir 3 boyutlu modelin nasıl tasarlanıp prototip edileceği konusunda 3 boyutlu bir yolculuğa çıkacaksınız. Burada, hızlı prototiplemenin potansiyel yeteneklerini ve tasarım ve ürün geliştirme sürecine yardımcı olmak için tasarımcıların teknolojik gelişmelerden nasıl faydalanabileceğini keşfedeceksiniz. Olasılıklar sonsuzdur: bir ayakkabı mı yapacaksınız? Bir parça mücevher mi? Bir çanta mı? Kural yok ve bu oturumun amacı merakınızı en yeni makinelerle zirveye çıkarmak. Kendi boş zamanlarınızda üzerinde çalışabileceğiniz 3 boyutlu basılı prototip ve CAD dosyalarına ayıracaksınız.

3. Gün: Moda Bilgisayar Bilimi

Hafta ortasında, moda ve teknolojinin bir günlük ustalık sınıfında bilgisayar bilimlerindeki pratik atölye çalışmalarında ve bunun moda bağlamındaki kabiliyetlerinde ustalaşacaksınız. Farfetch ve Stitch Fix gibi şirketler; bir sonraki muhtemel unicornu zihninizde canlandıracak mısınız? konusunda çok heyecanlı. Katılımcılar, Python gibi temel bilgisayar programlama dilleri aracılığıyla yönlendirilecek ve bilgisayar ve veri biliminin moda ekosistemini nasıl geliştirebileceği hakkında düşünmeyi teşvik etmek için bir dizi alıştırmadan geçirilecektir.

4. Gün: Moda teknolojisi ve moda sistemi içerisinde yenilikçilik

Teknoloji sonuçta bir araçtır; ve araçlar, yenilikçilerin karmaşık sorunlara yönelik sorunları çözmelerine yardımcı olur. 4. Gün, 4. sanayi devriminin bu karmaşık sorunların çoğunu çözdüğü parçalanmış moda sistemini ve tedarik zincirini dikkatle inceleyeceksiniz. Modanın geleceği hakkında düşünmeye teşvik eden teorik olarak müzakere edeceksiniz ve moda teknolojisi ürünlerinin piyasaya sürülmesi konusunda pratik atölye çalışmaları yapacaksınız. Moda endüstrisi, bu günün de ilham vereceğini umarak bireylerin onu sarsmasına ve gerçekten de geleneksel paradigmayı parçalamasına ihtiyaç duyuyor.

5. Gün: İnovasyon Mücadelesi

Kursun son günü, haftanın tüm öğelerini, yeni bilgilerini ve ilham verici düşüncelerini kullanarak sizi yenilikçiliğe zorlar. Uygun çözümleri denemek, düşünmek ve sonuçlandırmak için ekipler halinde çalışacağınız IFA Paris’in endüstri ortaklarından biri tarafından bir inovasyon mücadelesi oluşturacaksınız. Bu zorluğun amacı sizi kalıpların dışında düşünmeye teşvik etmek ve moda hakkında bildiğimiz kuralları yıkmanızı sağlamaktır. Gelecekteki moda öncüleri olarak, taze fikirlerinizi masaya sınırsız getirmeniz teşvik edilecektir. Fikirlerinizi sunarak ve yoğun ve ödüllendirici bir haftanın başarıyla tamamlandığını kutlayarak gün kapanacak.

  • Önerilen İngilizce seviyesi: IELTS 5.5 (kursu tamamen anlamak ve takip etmek için.) IELTS sertifikası mecburi olmamakla birlikte, kursu kavrayacağınızdan emin olmak istiyoruz.
  • En az 18 yaşında olmak
  • Moda teknolojisine ilgi

Verilecek belgeler:

  • CV / Özgeçmiş
  • Pasaport kopyası
  • Pasaport fotoğrafı
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram