Menu
BAŞVUR

PARİSTE YAŞAM

IFA Paris, 1982 de Fransız moda mirasını küresel modern dünya ile bir araya getirmek için kurulmuştur. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini İngilizce olarak veren Paris'teki tek okuldur. IFA Paris, dünyanın farklı köşelerinden öğrencilere hitap eden bir uluslararası yapıya sahiptir. Uluslararası Moda Akademisi, yani IFA Paris, öğrencilerine lisans düzeyinde pazarlama ve tasarım, yüksek lisans düzeyindeyse disiplinler arası işbirlikleri ortamında ticaret, iletişim, lüks ve tasarım dersleri vermektedir.

Paris kampüsü 18-24 Quai de la Marne’da 19. semtte bulunmaktadır. Yeni kampüsümüz geniş bir mekâna sahip olup öğrencilerimizin her türlü konforu göz önüne alınarak düzenlenmiştir. Eğitim alanlarımıza kaynak  araştırma merkezi de eklenmiştir. Binamız aynı zamanda uygulamalı projeleri düzenlemek amacı ile modanın çeşitli sektörlerine ev sahipliği yapacaktır.

Bu heyecan verici ve sanatsal bölge aynı zamanda birçok kültürel etkinliklerin merkezidir. Bu etkinliklerden bazıları, MK2 sinemaskop, bale, konserler düzenlenen" Point Ephemere" ve kültürel açık eğitim sanat merkezi "Centquatre", üst düzey moda gösterileri ve sergileridir. Bölge aynı zamanda yaratıcı sanatlara ayrılmış prestijli okulların mekânıdır. Ecole National Superieur de Paris la villette (ENSAPLV), Ulusal Müzik Konservatuarı ve (EICAR) Uluslararası Sinema Okuluna yakındır. ”On dokuzuncu” bölge Paris’te öğrenciler için en çok heyecan verici ve merak uyandırıcı semtlerin başında yer alır.

Paris moda ve lüks tüketim ürünleri dünyasının zirvesinde özel bir yere sahiptir. Modanın kalbi olan Chanel, Yves Saint Laurent ve Dior gibi markaları ve en ünlü tasarımcılarını dünyaya kazandırmıştır. Martin Margiela, Rick Owens gibi çağdaş moda tasarımcılarını içine alan bir moda mabedidir. Alber Elbaz yaşamak ve çalışmak için burayı seçmiştir. Burada gerçek Parisliler moda, günlük yaşam, tiyatro, müze, sanat galerileri ve filmlerde sınırların ötesine geçerler. Her şeyin en güzelini yaşarlar.

Paris'in seçkin moda ve lüks geçmişi bugün olduğu gibi gelecekte de önemini koruyacaktır. Paris halen dünyanın moda ve lüks başkentidir. Önemli moda etkinliklerini, fuarları, ticari gösterimleri, yılda 2 kez düzenleyerek büyüklüğünü ispatlar. Büyük lüks grupların LVMH, PPR, Hermes, Cartier ve Baccarat gibi firmaların ana merkezleri Paris'te bulunmaktadır. Bugün moda dünyasını şekillendiren sektör güçleri (şarap, gezi, moda aksesuarları, vs.) ve endüstriyel, kültürel anlayışı isteyen lüks markalar ve güncel moda için Paris vazgeçilmez bir duraktır.

Konaklama

Çoğu Avrupa başkenti gibi, Paris de pahalı ve büyük bir şehirdir. Bir daireye uzun süreliğine yerleşmeden önce, Metro line5 hattıyla gidilen bölgede geçici olarak bir otelde kalmak isteyebilirsiniz. Paris'te farklı fiyatlarla konaklama geniş bir yelpazede mevcuttur. Yalnız yaşamak pahalı olabilir ama bir daireyi paylaşmak uygun olabilir.

Potansiyel bir IFA Paris öğrencisi misin? Aşağıdakileri içinde bulabileceğin barınma platformumuzu kullan;

Fransa’da veya yurtdışında kiralık yer bul,
Fransa’da veya yurtdışında ev arkadaşları bul ve ev paylaşımını organize et,
Fransa’da veya yurtdışında kısmi kiralanan daire bul,
Fransa’da veya yurtdışında geçici oda kiralama bul,
Kampüs lokasyonlarımızıda ev sahiplerinden, emlak danışmanlarından ve yurtlardan binlerce barınma seçeneği: http://housing.ifaparis.com/en/

Zaten bir IFA Paris öğrencisi misin?
“Student login” ne tıklayarak platforma bağlan ve IFA Paris mail adresini kullan.

Başvuru yapmış / Yeni Öğrenci misin?
Bizim vereceğimiz özel kodla kaydını yap.

Ev sahibi misiniz?
“Landlord login” ne tıklayarak platformda ilanınızı yayınlayabilirsiniz. İletişim: 01 82 28 60 32

Emlak Danışmanı veya Öğrenci Yurdu musunuz?
Yöneticilerimize e-mail ile ulaşın: Yurtlar için - Alexander Ducoeur, alexander.ducoeur@studapart.com Emlak danışmanları için - Johan Luparello, johan.luparello@studapart.comDaha fazla barınma platformu için burayı ziyaret edin;

https://www.spotahome.com/tr/

Euro ile Yaşamın Aylık Maliyeti

Konaklama - €700
Gıda - €300
Ulaşım - €50
Yardımcı Hizmetler - €50
Eğlence - €200

Lütfen tüm maliyetlerin tahmini olduğunu ve kişinin kendi harcama alışkanlıkları ve yaşam standartlarına bağlı olduğunu unutmayın .

Yabancı Dil

Paris'in merkezinde yerel halk iyi İngilizce konuşur. Her hangi bir turistik yerde, müzede ve popüler restoranlarda İngilizce hizmet ve bilgi elde etmek mümkündür. Ama şehir merkezini uzaklaştıkça iyi İngilizce konuşan birini bulmak zor olabilir.

Sağlık

Yabancı öğrencilerin Fransa'da öğrenim görmek için bir sağlık sigortası satın alması gereklidir. Bazı öğrenciler zaten tamamen veya kısmen kendi ulusal veya özel sağlık sigortası kapsamında olabilirler.

Vize

Öğrenci vizesi 3 aydan daha fazla Fransa'da öğrenim görmek için gelen Avrupalı olmayan öğrenciler için zorunludur. Vizeye ihtiyaç duyan öğrenciler, okul ödemesini tamamladıktan sonra en kısa sürede başvuru sürecini başlatmalıdırlar. İlk seçenek, kendi ülkelerinde veya web sitesi (www.campusfrance.org) yerel Campus France ofisimizi ziyaret etmek olmalıdır. İkinci seçenekse, ülkesindeki en yakın Fransız Büyükelçiliği veya Konsolosluğunu ziyaret etmek olacaktır. Öğrenci adaylarının % 95'inden fazlası vizeyi sorunsuzca alır.

IFA Paris vize işlemlerini kolaylaştırmak için uygulama sürecinde öğrencilere yardımcı olacaktır ancak gerekli belgeleri elde etmek öğrencinin sorumluluğundadır.

Ulaşım

Paris her açıdan büyük bir şehirdir. Paris'te yürümek çok keyiflidir, şehrin çevresini saran ve hızlı bir şekilde her yere ulaşmayı sağlayan mükemmel bir toplu taşıma sistemi (metro / otobüs hattı) vardır. Taksiler Avrupa'nın her yerinde olduğu gibi oldukça pahalıdır.

Öğrenci Olarak Çalışmak

Fransa'da öğrenci vizesine sahip olanlar yasal olarak haftada 21 saat çalışma iznine sahiptir. Bununla birlikte, ders programı da oldukça sıkıdır.
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram