Menu
BAŞVUR

KURUCULARDAN MESAJ

Olivia Chai (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) & Patrick Kouzmine-Karavaieff (Yönetim Kurulu Başkanı)

Olivia Chai (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) & Patrick Kouzmine-Karavaieff (Yönetim Kurulu Başkanı)

“IFA Paris, öğrencilerine dünya çapında eşsiz ve özel ders imkanları sunan bir moda ve lüks okuludur. Öğrencilerimize dünyanın moda başkentlerinden önde gelen üç şehrinde İstanbul, Paris ve Şangay’da okuma şansı sunarak moda dünyasının bir parçası olmaları şansını veriyoruz.”

Fransız kökenli okulumuz güçlü Fransız moda ve lüks mirası ile gurur duymaktadır.Bu nedenle İstanbul,Paris ve Şangay’daki okullarımızda görev yapan akademisyenler ana merkezimizden seçilerek atanırlar. Bu yaklaşım, öğrencilere Fransız moda birikimini ilk elden aktarmayı sağlar. Üç farklı yerleşime sahip olmak ise İstanbul 'da medeniyetler tarihini, Paris’te klasik Fransız kültürünü ve Şangay’da hızla değişen yenilikçi moda ve lüks dünyasını kesiştirerek gerçekçi ve mükemmel bir bilgi hazinesi oluşturur.

Lisans üstü eğitimimiz moda ve lüks sektörünün taleplerini karşılayacak düzeyde uzman yetiştirir. Geleneksel Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programımız da, bu fikirden yola çıkılarak öğrencilerimize sunulmuştur.

IFA Paris kampüslerimizde dünyanın her köşesinden gelen çok sayıda öğrenci vardır. Okulumuzun ana hedefi, öğrencilerimize iyi bir eğitim vererek onları uluslararası "Moda ve Lüks" sektöründe üst düzey yöneticiler olarak görmektir.

IFA Paris'in yıllarca tasarım, işletme, iletişim ve lüks alanlarında ve moda eğitim alanında bir lider haline gelmesinde Bayan Olga Saurat'ın etkisi büyüktür. IFA Paris Onursal Başkanı olarak, Bayan Saurat moda ve eğitimde çok etkili bir şahıs olarak kabul edilir. Kendileri dünyanın en prestijli moda okullarından biri olan"La Chambre Syndicale de la Couture Parisienne" de dekanlık görevinde bulunmuştur.

Conseil de l'Ordre National du Merite’in eski üyesi, Bayan Saurat hayatı ve kariyeriyle ülkeye yaptığı katkılardan dolayı Fransa'nın en yüksek onur ödülü olan "Legion d'Honneur" ve "Commandeur" madalyalarına hak kazanmıştır. "Société des Meilleurs Ouvriers de France" Milli Onursal Başkanı olarak görev yapmaktadır. Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Pakistan, Rusya, Macaristan, Çin, Tayland ve Kanada’daki, Fransız Haute Couture Büyükelçisi olarak görev yapmıştır.

Olga Saurat, IFA Paris’in Onursal Başkanı

Olga Saurat, IFA Paris’in Onursal Başkanı

ONURSAL BAŞKANIMIZDAN MESAJ

“Olivia Chai ve Patrick Kouzmine Karavaieff IFA Paris Onursal Başkanı olarak benim desteğim için temasa geçtiklerinde, hiç tereddüt etmedim.Uzun yıllardır onları tanıyordum; onların eğitim için moda dünyasındaki tutkularını paylaşımlarının ne kadar derin olduğunu biliyordum.Bana ,Onların Onursal Başkanı olduğum yer Paris'in Chambre Syndicale de la Couture Parisienne’ın dekanı olarak kendi kariyerimi hatırlatıyordu.

IFA Paris'in Lisans ve Lisansüstü düzeylerdeki moda ve lüks yönetim eğitimlerine detek vermekten mutluluk duyarım.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram