Menu
BAŞVUR
Menu

IFA PARİS İSTANBUL KAMPÜS ÖĞRENCİLERİ GİZLİ HAZİNELERİ ARIYOR

Şubat 15, 2020

Öğrencilerinin Kapalı Çarşı'daki Kumaş ve Kakışların Keşfi

Collection Development/Koleksiyon Geliştirme modülünün bir parçası olarak, MBA Moda İşletme Yönetimi öğrencileri, çok sayıda renk, doku ve modelin bulunduğu kumaş dükkanlarının keşfini İstanbul Kapalıçarşı’da yaptı; Balbriggan, çuha, şifon, brokar, chambray, ipek, tül, kadife ve daha fazlasıyla buluştu.

Öğrenciler, Koleksiyon Geliştirme dersi öğretim görevlisinin mentorluğu altında ufuklarını genişlettiler.

“Bir moda koleksiyonu geliştirmek için çok fazla yaratıcılığa ve genellikle doğuştan gelen bir kaliteye ihtiyaç duyulur, ancak her bir tasarımcı kendini ilham verici ürünlerin araştırılması sürecine sokmalıdır. IFA Paris'te, her seviyedeki öğrenciler sanat, yaratıcılık ve iş anlayışını nasıl birleştireceklerini öğrenirler.”

1461 yılında inşa edilen toplam 30.700 metrekarelik alanı kapsayan, 60’ı aşkın alışveriş sokağı olan, 3600'den fazla mağazası bulunan ve estetik tasarımı ile büyük bir labirente benzeyen bu gösterişli kumaş diyarı, tarihi Kapalıçarşı, IFA Paris MBA Moda İşletmeciliği öğrencileri için devasa bir sınıfa dönüşerek onlara bu pratik derslerinden büyük keyif almalarını sağladı.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram